fbpx

1% podatku dla Banku Żywności w Trójmieście? To proste!

To ostatni moment na rozliczenie PIT! Pamiętaj, by przy wypełnianiu zeznania podatkowego koniecznie przekazać 1% swojego podatku na jedną z Organizacji Pożytku Publicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybierzesz właśnie Bank Żywności w Trójmieście!

Jak najprościej przekazać 1%?

JEŻELI ROZLICZASZ SIĘ PAPIEROWO LUB W PROGRAMIE DO ROZLICZENIA PIT:
1. W części J w rubryce nr 137 wpisz numer KRS 0000224076, a w kolejnej rubryce wpisz kwotę 1% podatku.
2. Jeżeli chcesz, zaznacz zgodę na przekazanie informacji o 1% podatku.

JEŻELI ROZLICZASZ SIĘ ONLINE NA „TWÓJ E-PIT”:
1. Wejdź na podatki.gov.pl i kliknij „Twój e-PIT”.
2. Uwierzytelnij się za pomocą profilu zaufanego lub wpisując swoje dane: PESEL/NIP, kwoty przychodu z deklaracji za 2017 rok i jednego z formularzy PIT-11 za 2018 rok, a potem potwierdź kwotą nadpłaty lub podatku do zapłaty z deklaracji za 2017 rok.
3. Informacja o OPP pokaże się na głównym ekranie. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy, wpisz nr KRS 0000224076 lub wybierz go z listy. Jeśli chcesz, zaznacz zgodę na przekazanie informacji o 1% podatku.
4. Jeżeli chcesz zmienić OPP, wybierz opcję „Zmieniam organizację”, a następnie wpisz nr KRS 0000224076 lub wybierz go z listy. Jeśli chcesz, zaznacz zgodę na przekazanie informacji o 1% podatku.
5. Po zakończeniu rozliczenia kliknij „Zaakceptuj” i wyślij zeznanie.

Radzimy, co zrobić z jedzeniem po świętach!

Święta mają się ku końcowi, a lodówka nadal pęka w szwach? Zamiast na siłę futrować się resztkami w myśl zasady „lepiej zjeść i odchorować, niż by się miało zmarnować”, przeczytaj kilka porad, które mogą uratować żywność i ocalić twój żołądek!

Zupy, np. żurek, barszcz: możesz zamrozić lub zagotować, wlać do słoika i szczelnie zakręcić, a po ostudzeniu przechowywać w lodówce nawet do dwóch tygodni. Pamiętaj, że zupę lepiej zabielić na talerzu – wtedy można ją dłużej przechowywać bez obaw, że się popsuje. Unikaj mrożenia i dłuższego przechowywania zup z dodatkiem śmietany czy jogurtu, bo bardzo szybko się psują.

Sałatka jarzynowa: poczekaj z utopieniem warzyw w majonezie – możesz podzielić je na kilka porcji i dodawać majonez lub jogurt do każdej porcji osobno. Dzięki temu, jeśli zostaną ci pokrojone warzywa, będzie można je zamrozić i wykorzystać później np. jako farsz do naleśników, bazę do zupy lub pasty do kanapek.  Sałatki z majonezem nie można mrozić!

Mięsa i wędliny: pasztety, pieczenie i kiełbasę w całości można zamrozić, a resztki wędlin zużyć w innej potrawie – frittacie, jajecznicy lub zapiekance.

Ciasta drożdżowe i serniki: możesz przechowywać je przez kilka dni w chłodnym miejscu pod przykryciem – np. w woreczku, pod lnianą ściereczką albo folią aluminiową. Jeżeli chcesz, możesz je także zamrozić.

Nie wyrzucaj słoików po produktach! Umyj je i wykorzystaj do przechowywania resztek. Koniecznie opatrz słoik etykietką z nazwą dania i datą, kiedy zostało przygotowane i zamrożone.

 

A co, jeśli kupiłaś/eś za dużo produktów i wiesz, że nie dasz rady ich zużyć? Możesz skontaktować się z nami – pomożemy Ci znaleźć miejsce, gdzie można je przekazać! Napisz na biuro@bztrojmiasto.pl.

Dzięki Wam 16 ton żywności trafi do potrzebujących na Wielkanoc!

Dwa dni, 90 sklepów w 14 miastach i ponad 700 wolontariuszy: tak możemy opisać Wielkanocną Zbiórkę Żywności w liczbach. A najważniejsza z liczb to 16 ton – tyle żywności udało nam się zebrać! Duża część zgromadzonych produktów już trafiła do potrzebujących, pozostałe czekają w naszym magazynie, by w postaci paczek trafić do rąk osób w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy naszym fantastycznym Wolontariuszom, którzy w tym roku znów wykazali się fantastyczną energią!

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się w sklepach i wsparli naszą zbiórkę – nawet najmniejszy gest jest wielką pomocą!

Dziękujemy pracownikom sklepów, którzy okazali nam wielką życzliwość i służyli pomocą!

Wielkanocna Zbiórka Żywności już 5 i 6 kwietnia!

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia. Akcja organizowana jest przez Bank Żywności w Trójmieście w blisko 90 sklepach spożywczych w 14 miejscowościach na Pomorzu. Do dzielenia się żywnością z potrzebującymi zachęcać będzie niemal 800 wolontariuszy. Pomóc może każdy. Lista sklepów, biorących udział w akcji pojawi się z początkiem kwietnia na stronie www.bankizywnosci.pl.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności 22 tony artykułów spożywczych, które trafiły do około 10 tys. osób potrzebujących. Banki Żywności są gotowe przyjąć i przekazać znacznie więcej produktów spożywczych.

Przez cały weekend wolontariusze Banku Żywności w Trójmieście w wybranych sklepach będą dyżurowało przy specjalnie oznakowanych koszach. Będą informowali o akcji, odbierali żywność, a następnie sortowali ją, ważyli i przygotowywali do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych. Osoby potrzebujące otrzymają wsparcie jeszcze przed świętami.

Każdy klient będzie mógł przekazać wolontariuszom produkty spożywcze, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi. Produkty rekomendowane to: olej, konserwy mięsne i warzywne, mąka, cukier, olej, bakalie czy słodycze.

Dostosuj stronę