fbpx
2 kwietnia 2019

Wielkanocna Zbiórka Żywności już 5 i 6 kwietnia!

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia. Akcja organizowana jest przez Bank Żywności w Trójmieście w blisko 90 sklepach spożywczych w 14 miejscowościach na Pomorzu. Do dzielenia się żywnością z potrzebującymi zachęcać będzie niemal 800 wolontariuszy. Pomóc może każdy. Lista sklepów, biorących udział w akcji pojawi się z początkiem kwietnia na stronie www.bankizywnosci.pl.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności 22 tony artykułów spożywczych, które trafiły do około 10 tys. osób potrzebujących. Banki Żywności są gotowe przyjąć i przekazać znacznie więcej produktów spożywczych.

Przez cały weekend wolontariusze Banku Żywności w Trójmieście w wybranych sklepach będą dyżurowało przy specjalnie oznakowanych koszach. Będą informowali o akcji, odbierali żywność, a następnie sortowali ją, ważyli i przygotowywali do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych. Osoby potrzebujące otrzymają wsparcie jeszcze przed świętami.

Każdy klient będzie mógł przekazać wolontariuszom produkty spożywcze, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi. Produkty rekomendowane to: olej, konserwy mięsne i warzywne, mąka, cukier, olej, bakalie czy słodycze.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę