fbpx

Twoje 1,5% podatku to ratowanie żywności przed zmarnowaniem i wsparcie dla osób potrzebujących

Wesprzyj Bank Żywności w Trójmieście

KRS: 0000224076

WYPEŁNIJ PIT ON-LINE

Banki Żywności to organizacje, które istnieją na wszystkich kontynentach – z wyjątkiem Antarktydy (na razie). Wszystkie pracują podobnie: ratują jedzenie ze sklepów i hurtowni, po czym przekazują je do organizacji charytatywnych i osób potrzebujących.

Działamy lokalnie, żeby zmniejszać negatywne skutki ekologiczne i szybko docierać z pomocą. Wspólnie ratujemy miliony ton żywności, wspierając zrównoważony rozwój, troskę o ludzi i środowisko.

Dzięki nam i naszym partnerom tylko w ubiegłym roku ponad 900 ton dobrego jedzenia trafiło do osób potrzebujących z całego Pomorza Gdańskiego. To ogromna ilość, a jednak wciąż można zrobić więcej. Twoje 1,5% podatku pomoże nam skuteczniej ratować żywność!

Rodziny wielodzietne i samotni rodzice, imigranci i uchodźcy, seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami – w ubiegłym roku trafiliśmy z pomocą do ponad 30 tysięcy potrzebujących na terenie Pomorza Gdańskiego. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Twoje 1,5% podatku pomoże nam docierać do wszystkich, którzy potrzebują godnego wsparcia!

Jak przekazać 1,5% podatku?

Jeśli wypełniasz swój PIT ręcznie lub w programie do rozliczania, wystarczy, że w swoim zeznaniu znajdziesz odpowiednią rubrykę – np. w najpopularniejszym PIT-37 jest to sekcja J. Tak wpisujesz numer KRS 0000224076, a obok dodajesz kwotę 1,5% podatku, zaokrągloną w dół do pełnych dziesiątek groszy.

A jeśli rozliczasz się online przez rządowy portal Twój e-PIT? Tu sprawa jest jeszcze prostsza! Wszystkie kwoty są już wyliczone, wystarczy tylko w odpowiednim miejscu podać nr KRS 0000224076 lub wybrać z listy Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście, zatwierdzić kliknięciem i… gotowe!

Dostosuj stronę