fbpx
15 marca 2021

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2021 w sklepach i online

Wyobrażasz sobie Wielkanoc bez majonezu, żurku i innych świątecznych przysmaków? W Polsce żyje wiele osób, które nie będą mogły usiąść przy pełnym stole, bo każdego dnia muszą zdecydować czy pieniądze wydać na jedzenie, leki czy rachunki. Dlatego jak co roku Banki Żywności niosą pomoc i organizują wielkanocną akcję zbierania artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących. 

Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne” rozpoczęła się 8 marca i zakończy się w Sobotę Wielkanocną (3 kwietnia). Podobnie jak w poprzednich latach, w wybranych sklepach będzie można kupić i przekazać produkty, ale ze względu na pandemię ich liczba jest bardzo ograniczona. Pomóc więc będzie można zarówno online – dokonując zakupu w charytatywnym sklepie www.zbiorkazywnosci.pl, jak i wrzucając produkty do zbiórkowych koszyków w jednym z 40 sklepów na Pomorzu.

Głód to nie bajka

W Polsce obecnie jedna na 25 osób żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że na wszystkie swoje wydatki ma do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. Trwająca od roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Polaków, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banków Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia.

– Przez ostatni, pandemiczny rok spływały do nas nieustannie prośby o wsparcie – także od osób, które wcześniej nigdy nie musiały prosić o pomoc. Akcje takie, jak Wielkanocna Zbiórka Żywności pozwalają nam zapewnić wsparcie dla setek mieszkańców Pomorza. Godne święta z naszego hasła przewodniego to nie tylko zastawiony stół, ale też poczucie, że jesteśmy razem i troszczymy się o siebie nawzajem. To szczególnie ważne w sytuacji, kiedy tak wiele osób zostało poszkodowanych przez pandemię – mówi Michał Chabel, prezes zarządu Banku Żywności w Trójmieście.

Pomoc w czasach COVID

Pandemiczne warunki podyktowały formę Wielkanocnej Zbiórki Żywności w tym roku. Akcję będzie można wesprzeć „tradycyjnie” pod koniec marca w jednym z 40 sklepów najpopularniejszych sieci handlowych. Inaczej niż w ubiegłych latach, ze względów bezpieczeństwa tym razem akcji nie będą czynnie wspierać wolontariusze. Najbezpieczniejszą formą wsparcia Zbiórki będzie zaś sklep online www.zbiorkazywnosci.pl. Jest to rodzaj skarbonki – za zebrane środki Banki Żywności kupią produkty do świątecznych paczek.

Produkty zebrane w sklepach stacjonarnych i zakupione dzięki zbiórce online będą na bieżąco dystrybuowane do potrzebujących tak, by mogli oni spędzić Święta w spokojnej i domowej atmosferze, bez martwienia się o podstawowe rzeczy.

INNE AKTUALNOŚCI

Zgodnie z wymogami ustawowymi stworzyliśmy Politykę Ochrony Nieletnich dostępną na naszej stronie w sekcji „O nas„. Ujęliśmy w formie pisemnej... czytaj dalej

Dostosuj stronę