fbpx
14 czerwca 2022

Sieć Sklepów Społecznych rozrasta się poza Trójmiasto!

Od początku czerwca potrzebujące osoby z terenu Wejherowa i okolic mogą zrobić zakupy spożywcze zupełnie za darmo. A to dzięki dwóm nowym Sklepom Społecznym!

Wraz z dwoma nowymi placówkami prowadzimy już łącznie 5 Sklepów Społecznych – możemy więc spokojnie mówić o sieci z prawdziwego zdarzenia! Wszystkie punkty działają na podobnej zasadzie: osoby potrzebujące mogą samodzielnie wybierać produkty spożywcze dostosowane do ich diety i upodobań. Większość asortymentu stanowi jedzenie pochodzące z darowizn od sieci handlowych, hurtowników i producentów. To przede wszystkim produkty z krótkimi terminami ważności, które, mimo swojej dobrej jakości, mogłyby wylądować na śmietniku.

Sklepy Społeczne łączą konkretne wsparcie dla potrzebujących z ekologią. Wspólnie z klientami zapobiegamy marnotrawstwu i pokazujemy, że ratując jedzenie mamy namacalny wpływ na środowisko. W obliczu trwającej katastrofy klimatycznej musimy wziąć odpowiedzialność za to, co i jak konsumujemy. Formuła Sklepów łączy więc realną pomoc z konkretnym ekologicznym działaniem.

Nowe Sklepy Społeczne powstały w Wejherowie przy ul. Ogrody Nanickie 10 (przy siedzibie MOPS) oraz w Bolszewie przy ul. Szkolnej 52. Godziny ich otwarcia i szczegóły odnośnie do skorzystania z pomocy można znaleźć na podstronie poświęconej Sklepom Społecznym.

Pierwszy Sklep Społeczny powstał w gdyńskim Orłowie we współpracy Banku Żywności i tamtejszego MOPS w 2017 roku. Po kilkumiesięcznym testowaniu okazało się, że placówka doskonale się sprawdziła. W 2019 roku otworzyliśmy dwa kolejne punkty: w Gdańsku-Nowym Porcie i Gdyni-Obłużu. W samym 2021 roku nasze Sklepy odwiedziło ponad 2000 rodzin, do których trafiło łącznie 38 ton żywności. Powstanie kolejnych Sklepów Społecznych pozwoli nam nie tylko dotrzeć z pomocą do kolejnych potrzebujących osób, ale też skuteczniej ratować jedzenie przed zmarnowaniem.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę