fbpx
23 listopada 2021

Razem sprawimy, by Święta były godne, a nie głodne. Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności 2021

Pandemiczny kryzys odbija się przede wszystkim na najbiedniejszych. Liczba próśb o wsparcie, które spływają do naszego Banku Żywności z miesiąca na miesiąc wzrasta. Świąteczna Zbiórka Żywności, która odbędzie się 26 i 27 listopada, zapewni pomoc właśnie osobom, które potrzebują go najbardziej.

Akcja Banków Żywności po raz kolejny odbędzie się pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. W tym roku po dłuższej pandemicznej przerwie do akcji włączą się wolontariusze. Będą zachęcać klientów, by przekazywali produkty spożywcze do zbiórkowych koszy. Stamtąd artykuły trafią do Bankowego magazynu, skąd po przeliczeniu i zapakowaniu ruszą w drogę do potrzebujących: niepełnosprawnych, samotnych, seniorów, rodzin wielodzietnych oraz do podopiecznych wielu pomorskich placówek pomocowych.

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie w Trójmieście, Rumi, Redzie, Pucku, Wejherowie i Władysławowie oraz mniejszych miejscowościach na Pomorzu. Akcję wesprzeć można także online na stronie www.zbiorkazywnosci.pl. Za zebrane tam pieniądze Banki kupią dodatkową żywność dla osób potrzebujących.

Po raz pierwszy od półtora roku wracamy do zbiórki z udziałem wolontariuszy. Długo wahaliśmy się przed podjęciem tej decyzji, ale nakłonili nas do tego sami wolontariusze – mówi Michał Chabel, prezes Banku Żywności w Trójmieście. – Energia osób, które wspierają zbiórkę jest równie ważna, co zgromadzona żywność. Chcemy, by Świąteczna Zbiórka Żywności była świętem pomagania. By wszystkie osoby wspierające akcję czuły, że naprawdę robią coś dobrego. Bo dzielenie się jedzeniem na święta jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla innych.

Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności przekazywać można artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy przyprawy. W grudniu produkty te trafią do paczek świątecznych dla tysięcy osób z naszego regionu. Ich adresatami będą przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnością i przewlekle chore, rodziny wielodzietne czy osoby w kryzysie bezdomności. Podarowane produkty przekazujemy także do ponad 20 organizacji charytatywnych z Pomorza oraz do sklepów społecznych, z których korzystają osoby potrzebujące.

Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2021 roku w 90 sklepach na Pomorzu w sieciach Auchan, Biedronka, Kaufland, Intermarche, Lidl, E.Leclerc, Netto, Stokrotka. Pełna lista sklepów dostępna będzie na stronie www.zbiorkazywnosci.pl.

 

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę