fbpx
14 października 2020

Pomóż zrobić zapasy na trudne czasy!

Rezerwy jedzenia w naszym magazynie topnieją z dnia na dzień. Pandemia nie odpuszcza, a my obawiamy się, że już za kilka tygodni nie będziemy mogli zapewnić pomocy najbardziej potrzebującym. Dlatego ruszamy z akcją „Robimy zapasy na trudne czasy”.

Podczas lockdownu na przełomie marca i kwietnia byliśmy jedną z niewielu pomorskich organizacji charytatywnych, które ani na chwilę nie przerwały działania. Nasze telefony urywały się od próśb o wsparcie. Codziennie przygotowywaliśmy dziesiątki paczek żywnościowych dla rodzin w kwarantannie, seniorów, niepełnosprawnych i osób, które nagle straciły pracę. Nasze sklepy społeczne i magazyn działały pełną parą, a kierowcy ruszyli w teren z pomocą dla mieszkańców Rumi, Redy, Wejherowa, Władysławowa, a nawet Łeby.

Od początku pandemii zauważamy wzrost liczby potrzebujących – nie tylko chorych lub umieszczonych w kwarantannie. Mnóstwo zgłoszeń przyjęliśmy od osób, które nagle straciły pracę, ale też np. od rodzin z małymi dziećmi. Od wiosennego lockdownu przez nasze sklepy społeczne przewinęło się ponad 2100 osób. Odpowiedzieliśmy na ponad 400 próśb o paczki dla rodzin w kwarantannie, a wciąż napływają do nas kolejne. Na wszystkie staramy się reagować najszybciej, jak to możliwe. Nie jest to jednak takie proste.

Intensywna pomoc w ostatnich miesiącach spowodowała, że nasz magazyn zaczyna świecić pustkami. Niezbędne do przygotowania codziennych posiłków jedzenie z długimi terminami ważności otrzymywaliśmy od mieszkańców Trójmiasta podczas zbiórek przed najważniejszymi świętami. W tym roku przez pandemię po raz pierwszy od 14 lat musieliśmy odwołać Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Nie wiemy też, czy Bożonarodzeniowa w ogóle będzie miała szansę się odbyć. Martwimy się, że już za kilka tygodni ktoś zgłosi się do nas po pomoc, a my będziemy musieli rozłożyć bezradnie ręce.

Dlatego zdecydowaliśmy się ruszyć z akcją „Robimy zapasy na trudne czasy”. Uruchomiliśmy wirtualną zbiórkę funduszy na zakup żywności długoterminowej. To dla nas jedyna szansa, by mieć pewność, że w kolejnych miesiącach nikt nie zostanie bez pomocy. Czasy są trudne i nieprzewidywalne, ale nie zmienia się jedno: musimy działać, żeby każdy, kto o to poprosi, otrzymał godne wsparcie.

Akcję można wesprzeć pod adresem www.robimyzapasy.pl lub na stronie Zrzutka.pl.

 

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę