fbpx
20 listopada 2018

Pomóż uratować święta wielu ludzi! Nadchodzi Świąteczna Zbiórka Żywności

Bank Żywności w Trójmieście od niemal 14  lat ratuje święta tysięcy mieszkańców Trójmiasta i okolic, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia. W ubiegłym roku dzięki zbiórkom zebraliśmy ponad 65 ton jedzenia, które trafiło do osób najbardziej potrzebujących.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. W tym roku po raz pierwszy obok zbiórki w sklepach zorganizowane zostaną także specjalne akcje w bibliotekach oraz instytucjach i firmach prywatnych.

– Chcemy dotrzeć z naszą zbiórką także do zakładów pracy i miejsc, które na co dzień nie kojarzą się z żywnością – mówi Michał Chabel, prezes Banku Żywności w Trójmieście. – Nadchodzące Boże Narodzenie to czas, kiedy świąteczny stół łączy ludzi. Powinniśmy szczególnie zadbać o to, by te chwile kojarzyły się z radością i spokojem. Niestety, wciąż nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.

Jak co roku, w Świątecznej Zbiórce Żywności na Pomorzu wezmą udział setki wolontariuszy. Będą wśród nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także seniorzy. Produkty żywnościowe z długimi terminami ważności, jak mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie czy słodycze, będzie można przekazać w ponad 50 sklepach na terenie Trójmiasta i okolic. W akcję zaangażowały się także biblioteki w Gdyni i Sopocie – tam zbiórka żywności potrwa dłużej, bo od 26 listopada aż do 14 grudnia.

Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach której działa Bank Żywności w Trójmieście, przypomina, że dzięki temu, że zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne, a osiągnięte efekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Trójmieście systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu świąt Bożego Narodzenia.

Zbiórkę wspiera firma McCormick, właściciel marki Kamis.

INNE AKTUALNOŚCI

Zgodnie z wymogami ustawowymi stworzyliśmy Politykę Ochrony Nieletnich dostępną na naszej stronie w sekcji „O nas„. Ujęliśmy w formie pisemnej... czytaj dalej

Dostosuj stronę