fbpx
1 kwietnia 2020

Pomóż nam pomagać innym

Bank Żywności w Trójmieście jest organizacją pozarządową. Utrzymujemy się z wpłat darczyńców i grantów publicznych. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie staramy się docierać z jedzeniem do wszystkich, którzy go potrzebują, przede wszystkim do osób najbardziej narażonych na zachorowania. W zakładce WSPIERAJ! możesz przekazać dowolną kwotę na działania w czasie epidemii. Każda złotówka pomaga nam pomagać.

Trzeci tydzień stanu epidemicznego w całym kraju oznacza dla nas jeszcze więcej pracy. Mimo ograniczeń nadal funkcjonują wszystkie trzy Sklepy Społeczne w Gdyni i Gdańsku. Rozszerzyliśmy ich działalność, by wspierać także osoby, które nagle straciły źródła utrzymania i znalazły się w trudnej sytuacji. Przygotowujemy paczki żywnościowe dla osób korzystających z pomocy w ramach unijnego programu FEAD – dzięki współpracy z MOPR i PKS w Gdańsku pakiety są dowożone bezpośrednio do potrzebujących. Zaopatrujemy w zapasy jedzenia osoby przebywające w urzędowej kwarantannie. Przygotowujemy też pomoc żywnościową dla osób spoza Trójmiasta: m.in. z Rumi, Redy, Wejherowa, Pucka czy Władysławowa.

Z powodu zagrożenia koronawirusem musieliśmy odwołać Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Zgromadzone podczas akcji produkty zazwyczaj jeszcze przed świętami trafiały do osób potrzebujących wsparcia: seniorów, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych, a także do schronisk dla bezdomnych, jadłodajni i organizacji charytatywnych.

Ponieważ zabrakło nowych zapasów w postaci produktów z długimi terminami ważności, intensywnie szukamy producentów żywności, hurtowników i przetwórców, którzy zechcą nas wesprzeć. Pozyskiwanie darowizn wiąże się jednak z dużymi kosztami. Musimy kupować paliwo do naszych samochodów, by odbierać dary i przekazywać je potrzebującym. Musimy kupować płyny dezynfekujące, rękawiczki i maseczki dla naszych kierowców, by mogli pracować w jak najbezpieczniejszych warunkach.

Przeczytaj o tym, jak pomagamy w czasie epidemii:

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę