fbpx
8 kwietnia 2020

Pomagamy na Wielkanoc!

Nie chcemy, by ktokolwiek został w Wielkanoc bez pomocy. Dlatego w ostatnich tygodniach intensywnie pracowaliśmy, by zapewnić żywność na świąteczne stoły dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i wykluczonych. Wspólnie z ośrodkami pomocy społecznej w Gdańsku i Gdyni, przy udziale wspaniałych wolontariuszy przygotowaliśmy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących oraz dla osób i rodzin w kwarantannie domowej. Dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców możemy działać dla wszystkich, którzy w tym trudnym czasie nas potrzebują.

Mimo rosnącego zagrożenia nasze Sklepy Społeczne „Za Stołem” także pracowały pełną parą. W Gdańsku uruchomiliśmy specjalne zapisy na telefon, aby osoby korzystające z pomocy mogły bezpiecznie odbierać żywność. Z kolei w Gdyni po świętach działanie sklepów zostanie wydłużone o jeden dodatkowy dzień, tak aby wszyscy mogli otrzymać wsparcie w komfortowych warunkach.

W obliczu pandemii grupą szczególnie zagrożoną są bezdomni. Wielu z nich na co dzień zmaga się z różnymi chorobami, przeważnie nie mają też dostępu do aktualnych informacji o zapobieganiu zakażeniom. Część z nich nie wie, gdzie mogą zgłosić się po pomoc. Dlatego wspólnie z Kołem Gdańskim Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta i Towarzystwem Wspierania Potrzebujących „Przystań” chcemy zadbać o bezpieczną Wielkanoc dla bezdomnych. W najbliższą sobotę o 20.00 w trasę po raz kolejny wyruszy Autobus SOS.

Na pokładzie pojazdu użyczonego przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje bezdomni będą mogli otrzymać pierwszą pomoc ratownika medycznego, poradzić się pracownika socjalnego oraz zjeść ciepły posiłek. Bank Żywności w Trójmieście przygotował także paczki świąteczne – znajdą się w nich gotowe dania, pieczywo, owoce, a nawet słodycze. Podobne pakiety do przekazania otrzymają także streetworkerzy, na co dzień pracujący na ulicach z najbardziej wykluczonymi.

Jedzenie, które trafi do paczek, pochodzi z darowizn przekazanych dla Banku Żywności w Trójmieście od firm producenckich oraz gastronomii.


Jeśli chcesz wspomóc działania Banku Żywności w Trójmieście, wejdź w zakładkę WSPIERAJ! i przekaż darowiznę.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę