fbpx
14 marca 2023

Podziel się dobrem WielkiejMocy! Wkrótce rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

Paczka rodzynek, kilo mąki, tabliczka czekolady – między innymi takie produkty mogą sprawić, że dla wielu osób Wielkanoc będzie radosna. 24 i 25 marca pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” w całej Polsce odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. W Trójmieście akcja będzie nieco skromniejsza niż w ubiegłych latach – zbiórkowych Wolontariuszy spotkacie w niemal 50 sklepach w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i okolicach. Pomóc można również za pośrednictwem strony www.zbiorkazywnosci.pl.

Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W wybranych sklepach największych sieci handlowych w całej Polsce staną specjalne kosze, do których będzie można przekazać produkty z długim terminem przydatności, takie jak: mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, a także słodycze. W Trójmieście i okolicach zbiórkowe punkty staną w niemal 50 sklepach – ich pełną listę będzie można znaleźć na stronie internetowej https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach.

Podobnie jak w ostatnich latach, tak i tym razem Wielkanocną Zbiórkę Żywności będzie można wesprzeć także online. Za pośrednictwem strony https://zbiorkazywnosci.pl/ można wpłacić darowiznę, która zostanie następnie przeznaczona na zakup produktów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Liczy się każdy gest

Galopująca inflacja i wzrost kosztów życia w ostatnich latach sprawiły, że wiele osób, które dotychczas były samodzielne, musi szukać wsparcia. Kryzys najsilniej odczuwają osoby najuboższe – seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny wielodzietne. Do tysięcy takich właśnie osób regularnie trafia wsparcie Banku Żywności w Trójmieście. Jednak bez hojności darczyńców nie możemy dotrzeć z pomocą do wszystkich, którzy jej potrzebują.

– Mijająca zima dała w kość naprawdę wielu ludziom, zwłaszcza najuboższym. Chcielibyśmy, żeby wiosna i Wielkanoc były czasem radości i nadziei. Dlatego bardzo prosimy: podzielcie się dobrem podczas najbliższej zbiórki. Jedna paczka makaronu, herbaty czy butelka oleju to dla nas naprawdę niewielki wydatek. Tymczasem dla wielu osób, które wspieramy to produkty luksusowe – mówi Michał Chabel, prezes Banku Żywności w Trójmieście.

Co bardzo ważne, w Zbiórkę angażują się setki Wolontariuszy i Wolontariuszek – zarówno uczniowie szkół podstawowych czy liceów, jak i osoby dorosłe. To głównie dzięki ich pracy i zaangażowaniu co roku możemy sprawić, że Święta stają się trochę bardziej radosne.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę