fbpx
1 września 2023

Nasz nowy magazyn prawie gotowy

Magazyn to może nie serce ( bo serce to pracownicy i wolontariusze), ale na pewno płuca Banku Żywności. Ci z Was, którzy widzieli nasz obecny magazyn wiedzą, że te płuca miały czasami mocną zadyszkę. Dlatego szukaliśmy możliwości sfinansowania budowy magazynu z prawdziwego zdarzenia…i udało się. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymaliśmy pieniądze na budowę magazynu wraz z zapleczem biurowym, Gmina Miasta Gdynia użyczyła nam grunt, my wybraliśmy wykonawcę, wykonawca zbudował. Teraz czekamy na wykonanie przyłączy przez operatorów mediów i odbiór magazynu do użytkowania.
Z magazynem mamy związane bardzo ambitne plany – chcemy żeby był neutralny środowiskowo i samowystarczalny jeżeli chodzi o ogrzewanie i energie elektryczną. Dlatego planujemy założenie fotowoltaiki i ogrzewanie pompą ciepła. Złożyliśmy już stosowny wniosek o dofinansowanie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

INNE AKTUALNOŚCI

Zgodnie z wymogami ustawowymi stworzyliśmy Politykę Ochrony Nieletnich dostępną na naszej stronie w sekcji „O nas„. Ujęliśmy w formie pisemnej... czytaj dalej

Dostosuj stronę