fbpx
15 października 2021

Migranci z Gdyni znają przepisy na niemarnowanie!

W jakim kraju tradycyjnie na święta podaje się tort z wątróbki? Dla kogo bigos ze śmietaną jest smakiem z dzieciństwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszej najnowszej publikacji “Przepis na niemarnowanie”!

E-book składa się z przepisów zebranych wśród klientów sklepów społecznych “Za Stołem” w Gdyni. Odwiedzają je głównie cudzoziemcy, dlatego też wśród receptur można znaleźć wiele egzotycznych smaków i patentów na kuchenne kreacje. Jednocześnie wszystkie potrawy, w tym kabaczkowa ikra czy gruziński sos adżyka, są łatwe do wykonania pod każdą szerokością geograficzną.

Obok przepisów pojawiły się krótkie historie ich autorów i autorek. Choć pochodzą z różnych krajów, łączy ich to, że obecnie mieszkają w Gdyni i z tym miastem wiążą plany na nowe życie. Wizyty w sklepach społecznych to dla nich sposób na łatwiejszy start w obcym kraju. W naszych punktach mogą bowiem nie tylko otrzymać pomoc żywnościową, ale też uzyskać wiele informacji potrzebnych do poruszania się w nowej rzeczywistości.

Wielu byłych klientów, kiedy już staną na nogi i nie potrzebują pomocy, wraca do sklepów społecznych w roli darczyńców albo wolontariuszy. Jak często mówią, chcą odwdzięczyć się za pomoc i dobro, które spotkało ich w trudnej sytuacji. Mamy nadzieję, że “Przepis na niemarnowanie” będzie okazją do lepszego poznania nowych mieszkańców Trójmiasta, a jednocześnie zbiorem praktycznych porad na to, jak mniej marnować i żyć ze smakiem!

E-book “Przepis na niemarnowanie” można pobrać za darmo, klikając tutaj.

Publikacja została sfinansowana ze środków Stena Recycling sp. z o.o. w ramach konkursu „GOZpodarne wyzwanie”.

INNE AKTUALNOŚCI