fbpx
7 grudnia 2023

Kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności zakończona

To już doroczna tradycja – ostatni piątek i sobota listopada to termin ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W dniach 24-25 listopada 2023 kolejny raz wolontariusze Banku Żywności i Organizacji Partnerskich stawili się w sklepach na terenie Trójmiasta i województwa pomorskiego, zbierając żywności dla osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Wolontariuszy można było spotkać w 56 sklepach na terenie całego województwa, a w akcji wzięło udział 15 Organizacji Partnerskich Banku Żywności w Trójmieście. Ostatecznie, po dokładnym podliczeniu wyników zbiórki możemy zaraportować, że zebraliśmy 7 727,49 kg żywności o szacunkowej wartości 81 018,29 PLN.

Najchętniej obdarowywano nas mąką, które zebraliśmy 1806 kg; na drugim miejscu są produkty z kategorii „ryż, kasza, makaron”, których zebraliśmy 1646 kg. Podium zamykają produkty z kategorii „cukier słodziki”, których zebraliśmy 1023 kg. Tuż za podium znajdują się czekolady i słodycze, których zebraliśmy 658 kg.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały obdarować nas żywnością, a naszym Organizacjom Partnerskim gratulujemy wyniku. Przede wszystkim chcemy jednak wyrazić wdzięczność naszym wolontariuszom, którzy z uśmiechem na twarzy, entuzjazmem i wytrwałością stoją godzinami w sklepach rozdając ulotki informacyjne i zapraszając do podzielenia się żywnością. Bez Was, nasi drodzy Wolontariusze, nie odbyłaby się ani ta, ani żadna inna zbiórka. Dziękujemy.
Jednocześnie zapraszamy do wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności on-line na stronie zbiorkazywnosci.pl

INNE AKTUALNOŚCI

Zgodnie z wymogami ustawowymi stworzyliśmy Politykę Ochrony Nieletnich dostępną na naszej stronie w sekcji „O nas„. Ujęliśmy w formie pisemnej... czytaj dalej

Dostosuj stronę