fbpx
28 stycznia 2022

Gdańsk: pracowity 2021 rok w Sklepie Społecznym w Nowym Porcie

2021 rok w gdańskim Sklepie Społecznym w Nowym Porcie był bardzo pracowity. Punkt był otwarty przez pięć dni w tygodniu i każdego dnia odwiedzało go średnio 21 osób. Łącznie pomogliśmy 1782 osobom: 1355 z nich było skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a pozostałe 427 osób zgłosiło się do nas po pomoc doraźną.

W sumie Sklep Społeczny w Gdańsku przekazał Klientom 22 235 kg jedzenia uratowanego przed zmarnowaniem. Pomoc trafiała głównie do samotnych i starszych mieszkańców i mieszkanek Gdańska, ale ważną grupę Klientów stanowiły też młodsze osoby i rodziny, które dotknął pandemiczny kryzys.

Jakie produkty cieszyły się największym zainteresowaniem? W czołówce znajdują się warzywa i owoce (Klienci wybrali ich niemal 7,3 ton), mięso i ryby (5,6 ton) oraz nabiał (ponad 3,1 tony). Bywalcy gdańskiego Sklepu pomogli nam też uratować 1,6 tony dań gotowych, 1,3 tony pieczywa oraz ponad 600 kg słodkości.

Na miejscu w Sklepie dostępne były też żywnościowe pakiety interwencyjne – paczki z produktami o dłuższych terminach ważności, adresowane głównie dla osób, które potrzebowały natychmiastowego wsparcia. Takich pakietów, o wadze ok. 9 kg każdy, przekazaliśmy potrzebującym równo 200!

Dobrym duchem i kierowniczką wszystkich Sklepowych działań była (i jest nadal) Beata Sadecka. Niemal codziennie wspomagała ją Anna Jezierska – wolontariuszka o wielkim sercu i energii tysiąca słońc. Dziękujemy! A za dofinansowanie i wsparcie organizacyjne Sklepu Społecznego ogromne ukłony należą się Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Kliknij w infografiki, aby powiększyć:

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę