fbpx
23 marca 2020

Gdańsk: Sklep Społeczny działa dalej

Aktualizacja 24.03.2020: Od 25 marca do odwołania zawieszamy możliwość korzystania ze Sklepu Społecznego w Gdańsku przez osoby bez aktualnych skierowań z MOPR. W przypadku gdy konieczna jest pomoc żywnościowa, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (58) 325 24 48 lub mailowy pod adresem biuro@bztrojmiasto.pl.

Chcesz pomóc starszej sąsiadce, a może bliskiej osobie w trudnej sytuacji materialnej? A może sam potrzebujesz wsparcia, ale nie możesz lub obawiasz się wychodzić z domu? Wobec zagrożenia koronawirusem nie chcemy, by osoby narażone na zakażenie bez potrzeby poruszały się po mieście. Dlatego staramy się ograniczyć do minimum formalności, które wiążą się z odbieraniem pomocy żywnościowej z naszego Sklepu Społecznego „Za Stołem” w Gdańsku. Poniżej dowiesz się, jak można uzyskać wsparcie oraz znajdziesz najważniejsze dokumenty do pobrania.

W ostatniej godzinie otwarcia ze Sklepu Społecznego może skorzystać każdy, kto potrzebuje pomocy, a nie posiada skierowania wystawionego przez pracownika socjalnego. Wystarczy zgłosić się do nas z dowodem tożsamości i podpisać oświadczenie, a następnie… wybierać jak w sklepie. Na naszych klientów czekają zazwyczaj: świeże warzywa i owoce, pieczywo, mięso, nabiał, dania gotowe i mrożonki. Asortyment Sklepu codziennie się zmienia i uzależniony jest od tego, jakie darowizny danego dnia otrzymamy. Za każdym razem jednak należy pamiętać, że wszystkie produkty mają krótkie terminy ważności i powinny być spożyte jak najszybciej.

Osoby gospodarujące samodzielnie mogą jednorazowo wybrać do 2,5 kg produktów spożywczych, zaś rodziny – do 5 kg. Bez skierowania ze Sklepu Społecznego można skorzystać do 3 razy w roku kalendarzowym.

Jeżeli chcesz odebrać żywność w imieniu osoby potrzebującej, prosimy o okazanie dowodu tożsamości swojego oraz osoby, dla której przeznaczona będzie pomoc. Prosimy także o dostarczenie aktualnego, podpisanego upoważnienia.

Dla osób nie posiadających skierowań Sklep Społeczny „Za Stołem” przy ul. Wolności 52 w Gdańsku otwarty jest w godzinach:

Poniedziałek

Wtorek Środa Czwartek Piątek
14.30-15.30 14.30-15.30 14.30-15.30 15.30-16.30

14.30-15.30

W podanych godzinach obsługujemy maksymalnie 15 osób.


Dokumenty do pobrania:

Oświadczenie o konieczności otrzymania wsparcia żywnościowego

Upoważnienie do odbioru żywności

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę