fbpx
2 listopada 2020

Dzięki Wam zapasy wypełnią bankowy magazyn!

Akcja „Robimy zapasy na trudne czasy” zakończona. Dzięki Wam możemy kupić ponad tonę żywności do przekazania potrzebującym!

Jesteśmy bardzo wzruszeni, że w tym trudnym czasie udało nam się wspólnie osiągnąć tak wiele. Na koncie naszej zrzutki znalazło się 15450 zł. Ta kwota pozwoli nam zapełnić nasz magazyn najbardziej potrzebnymi produktami dla osób, które przez pandemię znalazły się w trudnej sytuacji. Nasza pomoc trafi przede wszystkim do seniorów, rodzin w kwarantannie oraz cudzoziemców, którym koronawirusowy kryzys zabrał niemal wszystko.

Jak wiecie, ze względu na marcowy lockdown musieliśmy odwołać Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Zebrane w tej akcji produkty od razu trafiały na półki Sklepów Społecznych i do magazynu. Dlatego bardzo ważne jest, że oprócz wpłat na naszą zrzutkę otrzymaliśmy od Was prawie 100 kg żywności. To natychmiastowa pomoc, szczególnie ważna w tych nieprzewidywalnych czasach.

W ostatnich dniach potwierdziły się nasze przewidywania, że Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w bardzo okrojonej formie. Weźmie w niej udział dużo mniej sklepów, a w trosce o zdrowie naszych Wolontariuszy i ich rodzin zdecydowaliśmy się na znaczne ograniczenie ich udziału w akcji. Mimo to mamy nadzieję, że jeśli w dniach 23-29 listopada zobaczycie gdzieś koszyk oznaczony barwami naszej Zbiórki, dołożycie do niego paczkę makaronu, czekoladę albo karton mleka.

W najbliższych dniach będziemy planować zakupy jedzenia z funduszy pozyskanych ze zbiórki. Jeśli znacie lokalne firmy, które produkują żywność długoterminową (kasze, makarony, konserwy, dania gotowe), koniecznie dajcie nam znać. Chcemy, by zakupione produkty w miarę możliwości pochodziły z lokalnych źródeł.

Wielkie podziękowania za wsparcie akcji „Robimy zapasy na trudne czasy” kierujemy do pracowników trójmiejskich oddziałów firm Refinitiv, Lufthansa, Investa, Jeppesen i Intel. Informacje o dalszych działaniach będzie można śledzić na naszym profilu na Facebooku.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę