fbpx
28 września 2021

Dobre Kilometry: wspieraj Bankowy transport!

Pomogliście nam w COVID-owym kryzysie, kiedy w połowie 2020 roku bankowe zapasy żywności były na wyczerpaniu. Teraz sytuacja z zapasami jedzenia jest już dużo bardziej stabilna, za to z coraz większym lękiem i niepokojem patrzymy na rosnące ceny paliwa. Dla nas ten wzrost oznacza, że z tygodnia na tydzień możemy przejechać coraz mniej kilometrów. Nasze możliwości pomocy maleją, a potrzebujących wcale nie ubywa. Boimy się sytuacji, gdy będziemy musieli odmawiać odbiorów darowizn, bo zwyczajnie nie będzie nas stać, by po nie pojechać.

Zdecydowaliśmy się założyć tę zrzutkę, by prosić was o wsparcie w ratowaniu jedzenia i dotarciu z pomocą do potrzebujących. Tym razem nie chodzi o zakup żywności, tylko o to, byśmy mogli jeszcze lepiej i efektywniej zapobiegać jej marnowaniu. W Banku Żywności w Trójmieście nie tylko walczymy z głodem i niedożywieniem, ale dbamy też o bardziej zrównoważone wykorzystywanie zasobów. O to, by dobre jedzenie nie trafiało na śmietnik, tylko do rąk osób, które najbardziej go potrzebują. To najlepsze rozwiązanie zarówno dla ludzi, jak i dla klimatu.

 

INNE AKTUALNOŚCI

Zgodnie z wymogami ustawowymi stworzyliśmy Politykę Ochrony Nieletnich dostępną na naszej stronie w sekcji „O nas„. Ujęliśmy w formie pisemnej... czytaj dalej

Dostosuj stronę