fbpx
22 sierpnia 2019

Startuje II tura „EkoMisji” dla szkół podstawowych!

Od września startujemy z II turą projektu „EkoMisja: Nie Marnuję”! Ogólnopolski projekt edukacyjny jest realizowany przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska.

W pierwszym etapie uczniowie zaangażowanych klas opracowują w dowolnej formie jeden z wybranych tematów projektowych (m.in. „Jak będzie wyglądać Ziemia za 100 lat, jeśli zaczniemy o nią dbać już teraz” albo „Jak można nakłonić innych uczniów, by zaangażowali się w ratowanie środowiska”). Po wyznaczonym czasie odbywają się prezentacje zrealizowanych projektów z udziałem trenera Banku Żywności oraz innych uczniów szkoły. Prezentacje mogą mieć dowolną formę – od scenek teatralnych, skeczy, pogadanek, przez prezentacje multimedialne, filmy, piosenki aż po przygotowanie stron internetowych czy komiksów.

Drugi etap projektu to tzw. Szkolne Kluby Niemarnowania. Każda szkoła otrzymuje od nas Pudło Edukacyjne, w którym znajdują się pomoce dydaktyczne, scenariusze zajęć i ćwiczeń, naklejki oraz zestaw do założenia szkolnego ogródka warzywnego (przenośna szklarnia, nasiona, torf, akcesoria ogrodnicze). Nauczyciele biorący udział w projekcie powinni przeprowadzić (np. w ramach zajęć wychowawczych, lekcji biologii, chemii, fizyki lub innych zajęć) 7 krótkich lekcji edukacyjnych w oparciu o dostarczone materiały.

Jeżeli chciał(a)byś uzyskać więcej informacji o projekcie „EkoMisja: Nie Marnuję”, zapraszamy do kontaktu pod mailem lukasz.jaron@bztrojmiasto.pl lub numerem telefonu 506 841 334.

INNE AKTUALNOŚCI

Zgodnie z wymogami ustawowymi stworzyliśmy Politykę Ochrony Nieletnich dostępną na naszej stronie w sekcji „O nas„. Ujęliśmy w formie pisemnej... czytaj dalej

Dostosuj stronę