fbpx
24 kwietnia 2020

1% na pomoc!

Wielkimi krokami zbliża się termin rozliczania PIT-ów. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydujecie się przekazać swój 1% podatku właśnie dla Banku Żywności w Trójmieście. Wystarczy, że w odpowiednim polu formularza wpiszesz:

Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście

KRS 0000224076

Możesz także skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów. Znajdziesz go na naszej stronie w zakładce 1% PODATKU.

Jeśli nie wiesz, jak przekazać 1% przy rozliczeniu online, pod tym linkiem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Bank Żywności w Trójmieście jest organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, że drobiazgowo rozlicza się z każdej otrzymanej darowizny i wszelkich podejmowanych działań. W 2019 roku udało nam się uratować 390 ton żywności, która inaczej trafiłaby do śmieci. To przede wszystkim jedzenie pochodzące z dużych sklepów, restauracji, a także od rolników i producentów. Wszystkie te produkty przekazaliśmy do ponad 50 organizacji charytatywnych, z którymi współpracujemy na co dzień. Dzięki nam ich podopieczni – seniorzy, niepełnosprawni, rodziny wielodzietne, bezdomni – mogą zawsze liczyć na pełnowartościowy posiłek.

W 2019 roku zorganizowaliśmy też ponad 150 różnych warsztatów edukacyjnych, spotkań, kursów i szkoleń z zakresu niemarnowania jedzenia i prawidłowego odżywiania. Wszystko po to, by pokazać, że dobre gospodarowanie zasobami to nasza wspólna sprawa.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę