fbpx
26 czerwca 2023

Przeczytaj e-book „Sklepy Społeczne Dla Wszystkich”!

Kiedy na początku 2022 roku rozpoczynaliśmy projekt „Sklepy Społeczne Dla Wszystkich”, wydawało się, że po wielu miesiącach pandemii powoli odzyskujemy stabilizację. Chcieliśmy wykorzystać nadchodzące półtora roku, by z trzech sklepów społecznych w Gdyni i Gdańsku uczynić centra sąsiedzkiej współpracy, samopomocy i samorzecznictwa. Szybko jednak okazało się, jak prawdziwe jest powiedzenie, że jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach…

Wybuch wojny w Ukrainie, kryzys uchodźczy i gospodarczy zmusiły nas do zrewidowania naszych zamiarów. I całe szczęście, bo bez elastycznego podejścia nie udałoby nam się wspólnie osiągnąć efektów. Efektów, których być może się nie spodziewaliśmy, ale które stanowią istotny wkład w działalność Sklepów Społecznych i pokazują kierunek, w jakim powinniśmy rozwijać te placówki.

Jak skutecznie wspierać osoby zagrożone wykluczeniem? Jak powinna wyglądać współpraca między ośrodkami pomocy a organizacjami pozarządowymi? Jaki potencjał drzemie w sąsiedzkiej współpracy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w publikacji „Sklepy Społeczne Dla Wszystkich”. Broszura w formie darmowego e-booka dostępna jest do pobrania w polskiej, angielskiej, ukraińskiej i rosyjskiej wersji językowej poniżej:

E-book „Sklepy Spoleczne Dla Wszystkich” – wersja polska

E-book „Social Shops Open To Everyone” – English version

Електронна книга „Соціальні магазини для кожного” – українська версія

Электронная книга „Социальные магазины для всех” – русская версия

W czwartek 29 czerwca zapraszamy też na konferencję prasową, na której przedstawimy efekty naszej półtorarocznej pracy oraz plany rozwoju pomorskich sklepów społecznych w najbliższej przyszłości. Spotkanie odbędzie się o godz. 10.00 w Sklepie Społecznym „Za Stołem” przy ul. Wolności 52 w Gdańsku-Nowym Porcie.

 


 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

INNE AKTUALNOŚCI

Dostosuj stronę