fbpx

Historia

Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście narodził się w 2004 roku z inicjatywy czterech organizacji charytatywnych działających na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni. Jego głównym celem od początku było niesienie pomocy żywnościowej potrzebującym oraz zapobieganie marnowaniu. Obecnie Bank Żywności w Trójmieście zrzesza ponad 60 organizacji członkowskich – fundacji i stowarzyszeń pomocowych z Trójmiasta oraz powiatów puckiego i wejherowskiego.

Od 2015 roku Bank Żywności w Trójmieście jest członkiem Federacji Polskich Banków Żywności.

W 2016 roku Bank Żywności w Trójmieście otrzymał wyróżnienie w ramach Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2015.

W 2018 roku Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście został dwukrotnie nagrodzony za prowadzoną działalność. Gdyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego doceniła nas za pomysł sklepu społecznego „Za stołem” przyznając nagrodę Srebrnego Śledzia.

Otrzymaliśmy również Nagrodę Główną Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego wręczoną przez Marszałka Pomorskiego i Wojewodę Pomorskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Statut Związku Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście: POBIERZ

Dostosuj stronę