fbpx

Twój 1%

Twój 1% podatku to ratowanie żywności i wsparcie dla potrzebujących
Przekaż go na Bank Żywności w Trójmieście
KRS: 0000224076

Banki Żywności to organizacje, które istnieją na wszystkich kontynentach – z wyjątkiem Antarktydy (na razie). Wszystkie pracują podobnie: ratują jedzenie ze sklepów i hurtowni, po czym przekazują je do organizacji charytatywnych i osób potrzebujących.

Działamy lokalnie, żeby zmniejszać negatywne skutki ekologiczne i szybko docierać z pomocą. Wspólnie ratujemy miliony ton żywności, wspierając zrównoważony rozwój, troskę o ludzi i środowisko.

Ilość uratowanej żywności - wykres

MĄDRA EKOLOGIA I ZERO WASTE

Zmarnowane jedzenie zatruwa powietrze, glebę i wodę pitną. Dzięki nam i naszym partnerom ponad 480 ton dobrego jedzenia wylądowało na talerzach, a nie na gdańskich Szadółkach i innych wysypiskach. To ogromna ilość, a jednak wciąż można zrobić więcej. Twój 1% podatku pomoże nam lepiej i skuteczniej ratować żywność!

Liczba osób, którym pomogliśmy - wykres

GODNA I SKUTECZNA POMOC

Rodziny wielodzietne i samotni rodzice, imigranci i uchodźcy, seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami – w ubiegłym roku trafiliśmy z pomocą do niemal 23 tysięcy potrzebujących z Pomorza Gdańskiego. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Twój 1% podatku pomoże nam docierać do wszystkich, którzy potrzebują godnego wsparcia!

JAK PRZEKAZAĆ SWÓJ 1%?

Jeśli wypełniasz swój PIT ręcznie lub w programie do rozliczania, wystarczy, że w swoim zeznaniu znajdziesz odpowiednią rubrykę – np. w najpopularniejszym PIT-37 jest to sekcja J. Tak wpisujesz numer KRS 0000224076, a obok dodajesz kwotę 1% podatku, zaokrągloną w dół do pełnych dziesiątek groszy.

A jeśli rozliczasz się online przez rządowy portal Twój e-PIT? Tu sprawa jest jeszcze prostsza! Wszystkie kwoty są już wyliczone, wystarczy tylko w odpowiednim miejscu podać nr KRS 0000224076 lub wybrać z listy Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście, zatwierdzić kliknięciem i… gotowe!

Dostosuj stronę