fbpx

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy na terenie Pomorza Gdańskiego

Dzięki dofinansowaniu Wojewody Pomorskiego w okresie od września do grudnia 2022 roku prowadziliśmy regularne wydania pomocy żywnościowej w pięciu Sklepach Społecznych na terenie Pomorza Gdańskiego.

Placówki w Gdańsku-Nowym Porcie, Gdyni-Obłużu, Kosakowie, Wejherowie i Bolszewie obsłużyły łącznie ponad 2000 osób uchodźczych w trudnej sytuacji życiowej. Większość z nich stanowiły matki z małymi dziećmi oraz seniorzy, którzy znaleźli schronienie w naszym regionie po agresji rosyjskiej na Ukrainę 24 lutego 2022 r. Wsparcie w ramach projektu dostępne było również w placówkach prowadzonych przez partnerskie organizacje pozarządowe, m.in. Hufiec ZHP Rumia czy Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby. Łącznie do potrzebujących trafiło ponad 20 ton produktów żywnościowych.

Pomoc żywnościowa to z jednej strony konkretne wsparcie w codziennym funkcjonowaniu. Z drugiej to zabezpieczenie podstawowych potrzeb, co oznacza, że pozostałe środki można przeznaczyć na naukę języka, poszukiwanie pracy i dalsze usamodzielnianie w nowych warunkach.

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.

Logo Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku

INNE PROJEKTY

Czas pożegnań i podsumowań 30 kwietnia zakończyliśmy wszystkie działania realizowane w ramach  Grantu Instytucjonalnego Programu Aktywni Obywatele –... czytaj dalej

Bank Żywności w Trójmieście jako jedna z 80 organizacji pomocowych z całej Polski został zakwalifikowany do programu „Żywnościowy SOS” Fundacji... czytaj dalej

Dostosuj stronę