fbpx

Sklep Społeczny „Za Stołem” w Gdańsku

Pierwszy w Gdańsku Sklep Społeczny „Za Stołem” powstał przy ul. Wolności 52 jako wspólna inicjatywa Banku Żywności w Trójmieście i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Sklep jest punktem, gdzie osoby potrzebujące mogą bezpłatnie odebrać żywność. Produkty dostępne w sklepie pochodzą z supermarketów i sklepów, które regularnie przekazują nam towar z krótkim terminem ważności – sklep jest zatem nie tylko nowoczesną formą pomocy potrzebującym, ale także odpowiedzią na potrzebę ograniczenia marnowania żywności.

Odbiór produktów ze Sklepu Społecznego „Za Stołem” możliwy jest na podstawie skierowań wystawianych przez pracowników socjalnych MOPR w Gdańsku. Podczas wizyty jedna osoba może odebrać maksymalnie 2,5 kg żywności. W sklepie obowiązuje także system punktowy – każda kategoria produktów „kosztuje” ustaloną ilość punktów, co zachęca klientów do przemyślanych „zakupów”.

W ostatniej godzinie otwarcia po odbiór żywności mogą zgłaszać się osoby nieposiadające skierowań. Muszą one podpisać deklarację, że są osobami potrzebującymi, a następnie mogą trzykrotnie odebrać żywność – po tym czasie odbiory będą możliwe po kontakcie z MOPR.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 10.00-13.00

Środa 13.00-16.00

Piątek 10.00-13.00

 

Sklep Społeczny „Za Stołem” w Gdańsku jest inicjatywą współtworzoną przez Bank Żywności w Trójmieście i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska.

 

O Sklepie w mediach:

„Gazeta Wyborcza Trójmiasto”: Pierwszy sklep społeczny w Gdańsku rozdaje żywność, żeby się nie zmarnowała

„Dziennik Bałtycki”: Sklep społeczny w Gdańsku-Nowym Porcie: jedzenie za darmo dla potrzebujących

Radio Eska Trójmiasto: Melon, banany i świeże ryby, a wszystko zupełnie za darmo

Radio Gdańsk: Tutaj potrzebujący dostaną jedzenie bez pieniędzy. Pierwszy sklep społeczny w Gdańsku

TVP Gdańsk: Sklep społeczny w Gdańsku

TVN 24: Pierwszy w Gdańsku sklep społeczny dla potrzebujących. „Tu klienci nie płacą za jedzenie”

Gdańsk.pl: Sklep społeczny w Nowym Porcie. Bezpłatna żywność dla potrzebujących

INNE PROJEKTY

Czas pożegnań i podsumowań 30 kwietnia zakończyliśmy wszystkie działania realizowane w ramach  Grantu Instytucjonalnego Programu Aktywni Obywatele –... czytaj dalej

Bank Żywności w Trójmieście jako jedna z 80 organizacji pomocowych z całej Polski został zakwalifikowany do programu „Żywnościowy SOS” Fundacji... czytaj dalej

Dostosuj stronę