fbpx

Jak możesz nam pomóc

Możesz nas wesprzeć na kilka sposobów:

 

 

 

 

 

 

Przekaż darowiznę pieniężną

Z roku na rok otrzymujemy coraz więcej darowizn żywnościowych od sklepów, producentów i restauracji. Musimy sprawnie je odbierać, żeby szybko trafiły do potrzebujących. W 2017 roku uratowaliśmy przed zmarnowaniem 1500 ton jedzenia, a w 2018 roku już 2650 ton. Cieszymy się, że coraz więcej firm angażuje się w zapobieganie marnowania żywności, ale to dla nas coraz większe wyzwanie, wymagające dużych nakładów pracy i opłacenia kosztów transportu, magazynowania i administracji.

Za każdą otrzymaną złotówkę ratujemy ok. 8 kg uratowanej żywności. Jeżeli chcesz nam pomóc, możesz przekazać darowiznę pieniężną dla Banku Żywności w Trójmieście. Zrób przelew na wybraną kwotę na konto:

Bank Millennium S.A. 64 1160 2202 0000 0000 6249 3454

W tytule przelewu wpisz „Darowizna na cele statutowe”.


Wspieraj nas, robiąc zakupy przez Internet

Wiesz, że możesz wspierać działalność Banku nie wydając przy tym żadnej dodatkowej złotówki? Wystarczy, że zalogujesz się portal FaniMani.pl i wybierzesz nas jako wspieraną organizację. FaniMani to specjalna aplikacja, która pozwala na zakupy w ponad 1000 sklepów internetowych. Dzięki niej wydasz tyle, ile chcesz, a dodatkowo pewien procent od kwoty każdych zakupów trafi na konto Banku Żywności w Trójmieście. Nawet najmniejsze kwoty to dla nas cenne fundusze na paliwo, dzięki któremu będziemy mogli uratować jeszcze więcej żywności!

Dołącz do FaniMani i pomagaj przez zakupy!


Przekaż 1% podatku

Przy okazji rozliczania podatku możesz przekazać 1% swojego podatku na działalność Banku Żywności w Trójmieście. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że nasza działalność jest jawna i przejrzysta, a my rozliczamy się z każdej pozyskanej złotówki. Darowizny z 1% podatku mogą być przeznaczone wyłącznie na cele statutowe, co daje gwarancję, że Twoja darowizna zostanie przeznaczona na ratowanie żywności przed zmarnowaniem, pomoc potrzebującym i edukację z zakresu niemarnowania żywności.

Jak przekazać 1% podatku dowiesz się, klikając tutaj.


Zostań wolontariuszem

Pieniądze pozwalają nam ratować żywność, ale nic nie udałoby się bez ludzi. Choć każdego dnia ratujemy średnio ok. 5 ton żywności, nasz zespół jest bardzo mały. Nie poradzilibyśmy sobie bez pomocy wolontariuszy.

Wolontariusze to osoby, które nieodpłatnie poświęcają swój wolny czas i umiejętności, by pomagać innym. Jeżeli bliska jest Ci misja Banku Żywności, chciałbyś wspierać nas w działaniach na rzecz ratowania żywności i walki z głodem lub chcesz wykorzystać swój talent, by pomagać innym – zostań naszym wolontariuszem!

Więcej o ofercie wolontariatu w Banku Żywności w Trójmieście przeczytasz tutaj.